21 Şubat 2018 Çarşamba

Dikkat Online büyücüler internette

KÜTAHYA TABİP ODASI BAŞKANLIĞININ 14 MART TIP BAYRAMI MESAJI

KÜTAHYA TABİP ODASI BAŞKANLIĞININ 14 MART TIP BAYRAMI MESAJI

Hekimlik mesleği, hizmet alanı yeryüzünün en değerli ve mükemmel varlığı olan insan ile doğrudan irtibatlı olması ve konusu da direk insan olması nedeni ile mesleklerin ve sanatların en yücesidir.

13 Mart 2015 Cuma 16:19

İLGİLİ HABERLER

Bel Fıtığına Ne İyi Gelir?
Bel Fıtığına Ne İyi Gelir?

Bel ağrısı en çok görülen ağrılardan birisidir.Yetişkinlik döneminde toplumun çoğunluğu...

En Modern Yüz Estetiği Uygulamaları
En Modern Yüz Estetiği Uygulamaları

Güzel görünmek herkesin hakkıdır. Özellikle kadınlar için bakımlı ve güzel görünebilmek...

Sponsorlu Baglantılar

 Hekimlik mesleği,  hizmet  alanı yeryüzünün en değerli  ve mükemmel  varlığı olan insan ile doğrudan irtibatlı olması ve konusu da direk  insan olması nedeni ile mesleklerin ve sanatların en yücesidir. Yaşayan en usta sanatçının ve en zirvedeki bilim adamının organik ve ruhsal denge bozukluklarının düzeltilmesi ve âdeta yeniden  ayarlanması,  bilge bir hekimin Yüce Yaratan’a sığınarak bütün hünerlerini ortaya koyması ile gerçekleşir. Bu itibarla hekimlik doğal bir yeteneğin yanında   üstün bir gayret, sınırsız bir özveri, keskin bir incelik ile geniş bir ilgi ve sevgi gerektirmektedir.

Bütün bu temel gerçeklerin yanında ne var ki hekim de bir insandır. Her insan gibi hekimlerin de güven içinde çalışma, yeme-içme, dinlenme,  gezinme ve aile olma gibi gereksinimleri  vardır. Bu temel ihtiyaçların karşılanması, yaşam standartlarını hekimlerin hak ettiği düzeylere yükseltecek özlük haklarının düzenlenmesi  ve çalışma ortamlarının  moral-motivasyonu artıracak niteliklerle donatılmasının istenmesi haksız bir beklenti değildir. Hekimin başarısının  ölçütlerinden birihasta memnuniyeti  ise, hekime sağlanan imkanlar da bu başarıya katkı sağlayabilecek en temel unsurlardandır.

Son günlerde Sayın Başbakanımızın nöbet ücretleri gibi bazı  hizmetler için iyileştirmeler yapılacağını  müjdelemesi sevindirici olmakla beraber;performansa dayalı çalışma sistemi,  hekimi ve hastasını ruhsuz  birer mekanik aygıt olarak algılama riski, tıbbî işlemlere öngörülen puanlandırmanın branşlar arası emek-ücretlendirme dengesi gözetilerek hakkaniyet ölçülerine  daha hassasiyetle uyulması,  puankarşılığı olmayan hizmetlerin hekimi mağdur etmeden hastayı sahiplendirme gibi konuların optimaldüzlemlerde  yeniden değerlendirilmesi gereği ortadadır.  Ayrıca sağlık camiası, Sayın Cumhurbaşkanımızın  1yıl kadar önce sağlık çalışanları için her 5 yıl çalışmaya  1 yıl yıpranma payı sözünün uygulamaya geçmesini  sabırla beklemektedir.

Kütahya’mızda  kurumsal olarak  Dumlupınar Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin gün geçtikçe daha sistemli olarak bilimsel düzeylere yelken açtığını takdirle izlemekteyiz. Ancak hem Tıp Fakültesi hem de Devlet hizmet hastanesi olarak iki farklı sistemle çalışan  iki ayrı kurumun,hâla eskiden SSK hastanesi olarak hizmet veren bir binada karmaşa içerisinde hizmet vermeye çalışması üzüntü vericidir. Hem hizmet veren hekimler ve sağlık çalışanları, hem hizmet alan hastalarımız bu kaos ortamından kurtarılarak bir an önce Kütahya’mızın hak ettiği ayrı bir Tıp Fakültesi binasına kavuşturulacağına olan inancımız tamdır.

Bütün meslektaşlarımız mesleğini günün her saatinde icra eden bir hayat tarzını benimsemişlerdir.Hekim ordusunun üstün özveriler ile zihnen ve bedenen yaptığı  gayretli çalışmalarının, sadece maddi karşılık anlamında değil, yöneticilerimiz ve insanımız vicdanında hak ettiği olumlu yansımalarını bulması, bu mesleğe hayatını ve gönlünü veren değerli hekimlerimiz için ölçülemez değerde bir  bedel  olacaktır.

Bu düşüncelerle, bütün hekimlerimizin, hemşirelerimizin ve diğer yardımcı sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını en içten duygularla kutlar, Kütahya’mız, Türkiye’miz ve bütün insanlık için daha sağlıklı ve daha huzurlu bir gelecek kurmaya vesile olmasını dilerim.

  Op. Dr. Reşat UYAR

   Kütahya Tabip Odası Başkanı

Sponsorlu Baglantılar

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?

  SENDE YAZ
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri

  Siz de yazmak istemez misiniz?

  Ziyaretçi Defteri
  ARŞİV